VISBIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI KĀZU FOTOGRĀFAM

Cik ilgi jau strādā par kāzu fotogrāfi?

 

Kāzas sāku fotografēt 2014.gadā, kad pabeidzu studijas Profesionālajā foto skolā. Tad sāku 2 gadu kursu Laikmetīgajā fotogrāfijā ISSP Latvia. Kopš tā laika esmu nofotografējusi vairāk kā100 kāzas. Katru gadu piedalos kāzu fotogrāfu konferencēs un meistarklasēs, mācos un turpinu attīstīt savu prasmi fotografēt.

Kāds ir tavs fotografēšanas stils?

 

Fotografēju, gandrīz neiejaucoties - ķeru mirkļus, emocijas, veidoju stāstu par to, kas piedzīvots kāzu dienā. Kāzu fotosesijā gan pateikšu visu, kas jādara, kur likt rokas, acis utt., kautrīgajiem iemācīšu atbrīvoties, kustēties, ļauties un izbaudīt procesu. 

Ar kādām izmaksām jārēķinās?

 

Kāzu fotografēšanas cena ir atkarīga no stundu skaita, sākot no 250€. Pilnas kāzu dienas fotografēšanas cena no gatavošanās sākuma līdz pusnaktij ir 1500€ (par 12h). Bet ir iespēja pilnībā pielāgot piedāvājumu savām vēlmēm, izvēloties atsevišķi tieši tos pakalpojumus, ko vēlaties no manis kāzu dienā saņemt.

Vai ir rezervācijas maksa?

 

Jā - jūsu kāzu datums tiek rezervēts, iemaksājot 200€ avansu. Tā ir garantija jums, ka jūsu kāzu dienā es būšu ar jums, un garantija man - ka esat izvēlējušies strādāt ar mani. Atlikusī summa tiek nomaksāta kāzu dienā.

Vai tiek noslēgta vienošanās?

 

Jā, nosūtīšu jums epastā līguma sagatavi, kurā atrunāti mūsu sadarbības galvenie noteikumi - datums, laiks, vienošanās summa un ko viens no otram varam sagaidīt. Vienošanās parasti tiek parakstīta klātienē pirmās tikšanās laikā.

Cik bilžu mēs saņemsim?

 

Vidēji 30-40 bildes par vienu stundu, bet skaitu ietekmē pārbraucieni, sēdēšana pie galda un citi faktori. Pēc pieredzes varu teikt - jo vairāk bilžu, jo retāk tās pēc kāzām tiek apskatītas. Jūs saņemiet visas bildes, kuras novērtēšu kā izdevušās, tomēr kopumā esmu par kvalitāti, nevis kvantitāti. 

Cik ilgā laikā mēs saņemsim bildes?

 

Nedēļas laikā pēc kāzām es jums nosūtīšu pirmās 20-30 bildes privātā, ar paroli aizsargātā online galerijā. Tas ļaus jums gūt ieskatu un bilžu gaidīšanas laiks vairs nešķitīs tik ilgs. Pilnu kāzu bilžu galeriju saņemsiet 2-3 mēnešu laikā pēc kāzām, tās būs lejupielādējamas gan oriģinālā, gan lietošanai sociālajos tīklos draudzīgā izšķirtspējā. 

Vai visas bildes tiek apstrādātas?

 

Jā, visas bildes tiek digitāli apstrādātas! Tiek veikta krāsu korekcija, kadra koriģēšana, portretiem - ādas saudzīga retuša. Daļa bilžu tiek nodotas melnbaltā versijā. Lūdzu ņemt vērā, ka nevēlos kultivēt "māklīgo skaistumu", tāpēc ar slaidināšanu pēcapstrādē nenodarbojos. Izvēlēsimies pozas, kas dabiski izceļ jūsos labāko!

Kur tu atrodies?

 

Dzīves lielāko daļu esmu dzīvojusi Rīgā, bet 2018.gadā sākām ar ģimeni dzīvot Cēsīs - tuvāk dabai un tuvāk lieliskām kāzu svinību vietām. Strādāju visā Latvijā, braucu visur. Arī uz Daugavpili vai Ventspili, ja nepieciešams!

Vai ir papildus maksa par transportu?

 

Es vislabprātāk brauktu kopā ar jums vienā transportā! Tomēr, ja tas nav iespējams, es varu braukt arī ar savu auto. Tad jārēķinās ar papildus 30€ par katriem 100km (ceļš turp-atpakaļ).  Ja kāzas paredzētas ārpus Latvijas, tad izmaksu apmēru ietekmē vairāki faktori, piemēram, lidmašīnas biļešu cena, nakšņošanas vietas izvēle, transporta īre, ja tāda nepieciešama u.c. 

Vai varēsim dabūt visas neapstrādātās bildes un RAW failus?

Nē. Es nododu tikai atlasītas un digitāli apstrādātas bildes. Bilžu atlase un apstrādes veids ir mana mākslinieciskā izvēle. Jūs izvēlaties mani par savu kāzu fotogrāfu, jo jums patīk manas bildes - un, manuprāt, tas ir vienkārši lieliski!

Kam pieder bilžu autortiesības? Vai mēs varam ar bildēm dalīties? 

Saskaņā ar Latvijas Autortiesību likumu, bilžu autortiesības pieder fotogrāfam. Bet jūs noteikti drīkstat bildes izdrukāt un dalīties ar tām savos soctīklos, un es ļoti par to priecāšos. Vienīgais nosacījums - lūdzu, pie bildes atzīmēt (tag) Liene Leo Photography. Savukārt, ja nevēlaties publicitāti, tas tiek atrunāts līgumā.

Vai mēs pie tevis varam pasūtīt kāzu grāmatu?

NOTEIKTI! Es dievinu kāzu grāmatas! Turēt rokās taustāmas atmiņas no jūsu kāzu dienas, kas, printētas uz augstākās kvalitātes papīra, nezaudēs aktualitāti paaudžu paaudzēs. Kāzu grāmatas šķirstīšanas pieredze sniedz ar online galerijas skatīšanos nesalīdzināmu baudījumu! Albumi pieejami dažādās variācijās un cenu diapazonos - jautājiet!

Kādu foto aprīkojumu tu lieto? Kas notiek, ja kaut kas saplīst?

Uz kāzām vienmēr ņemu līdzi 2 profesionālās klases fotoaparātus, vairākus objektīvus, papildus akumulatorus, baterijas un 2 zibspuldzes. Fotoaparātā bildes ierakstās vienlaicīgi divās kartēs, līdz ar to bilžu rezerves kopijas tiek radītas jau tajā brīdī, kad es nospiežu foto slēdzi. Jūsu bildes ir drošībā!

Gribam tevi par savu fotogrāfi! Kas notiek tālāk?

Super! Apsolos būs jūsu vislabākā kāzu fotogrāfe! Pieteikšanās ir ļoti vienkārša un ātra. Spiediet uz pogas "ES PIESAKOS", aizpildiet pieteikšanās formu, un es ar jums sazināšos tuvāko 48 h laikā!  :)

es PIESAKOS